Majowa Zieleń

0
Majowa Zieleń

Podobno maj to ulubiony miesiąc większości Polaków. Coś musi w tym być bo gdybym sama miała wybrać swój ulubiony miesiąc, to też padłoby właśnie na ten okres. Po chłodnej i w ostatnich latach niestety bardziej deszczowej niż śnieżnobiałej zimie, powoli budzimy się do życia w kwietniu by w maju z pełną energią czerpać garściami z tego co daje nam przyroda. A daje bardzo dużo.

Wystarczy tylko wyjść z domu i po prostu się rozejrzeć, a w pierwszej kolejności to co dostaną nasze oczy to solidna dawka koloru zielonego. I jest to zieleń młoda, jasna i soczysta. Zieleń inna niż ciemna i bogata w barwnik latem.  Tę piękną zieleń znajdziecie nie tylko na liściach, pojawia się także na skrzydłach motyli, na piórach ptaków i innych skarbach natury.

Ale jak naładować swoje oczy relaksacyjną zielenią gdy pracujemy w biurze? w domu? Nie mamy możliwości wyjść? Jednym z rozwiązań które chciałabym wam przedstawić to plakaty i obrazy na które w każdej chwili możecie spojrzeć podnosząc wzrok znad monitora komputera, książki lub innej czynności jakiej się oddajecie.

Pierwsze skojarzenia z majem to oczywiście kwiaty których jest dosłownie wysyp. Jedne z najbardziej znanych to czerwone maki polne, tulipany, które są bardzo popularnym podarunkiem na dzień matki obchodzony w tym miesiącu, oraz niezapominajki.

Plakat z niezapominajkami może być wspaniałym prezentem dla naszej mamy, już sama nazwa gatunku ma symboliczny wymiar i kwitną pięknym błękitnym kolorem. Te na plakacie mają jeszcze jeden mocny atut, po prostu nie zwiędną, możemy dopisać na nich z przodu i z tyłu specjalną dedykację od nas i przez to nabiorą jeszcze większej wartości.

 

 

Rozwinęły się już liście wszystkich drzew i krzewów, w podszyciu leśnym pojawiły się pióropusze paproci, mech nabrał żywszej barwy. W maju otwieramy wreszcie szeroko okna i wpuszczamy dużo świeżego powietrza do domu, korzystają na tym również nasze domowe rośliny np. monstera.

 

 

Zaglądając do świata ptaków w tym czasie, można utonąć w świecie doznań, zarówno wizualnych jak i dźwiękowych. Spacer w maju z lornetką, nawet najprostszą, może odkryć przed wami ogrom nowych odkryć. Nawet jeśli będzie to pobliski miejski park. Najwięcej dzieje się przed świtem (dla wytrwałych) i godzinę przed zachodem słońca. 

 

 

 Będąc przy temacie parków miejskich, alternatywą dla podpatrywania natury przez lornetkę są parki zoologiczne lub różnego rodzaju parki tematyczne, botaniczne, przypałacowe itp. Częstą ozdobą takich miejsc jest Paw, odcienie błękitu i zieleni jego piór są  zachwycające.

 

 

 

Z kolekcji egzotycznej nie sposób ominąć kolibrów. Przedstawiam te, których zieleń piór idealnie wpasuje się w dzisiejszą tematykę.

 

 

Zieleń to najbardziej odprężająca barwa, maj stoi zielenią, może to dlatego został ulubionym miesiącem polaków. Polecam więcej ich akcentów wprowadzać do wnętrz, w postaci żywej i nieożywionej :)

Pozdrawiam serdecznie
Karolina Kijak

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl