Błękitny lipiec

0
Błękitny lipiec
 
 
 
 
W tym miesiącu było niebiańsko.  W opozycji do energetycznego i gorącego pomarańczu czerwca wprowadziliśmy uspokajające odcienie lazuru, błękitu i ultramaryny.W pomieszczeniach i na ścianach powoli pojawia się ich więcej. Wiem, że od kilku lat królują trendy skandynawskie oparte na małej wąskiej gamie kolorystycznej ale czasem małe szaleństwo kolorystyczne nie zaszkodzi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kolory błękitów, które zaczerpnęłam z przyrody znajdziemy na piórach zimorodków. Plakatów z tymi paszkami jest w interiolesie spory wybór. Dla mnie jest to jeden z najpiękniejszych przykładów niebieskiej kolorystyki w przyrodzie. A w dodatku ten ptasi klejnocik występuje w Polsce. To mój ukochany ptak. 
Zimorodek
 
Pawie należą do pięknych i dostojnych ptaków, powszechnie kojarzą się z dumą. To także wspaniale przyozdobiona przez naturę… kura. Należy bowiem do rodziny kurowatych.
Ptaki te pochodzą z Indii gdzie ich rozpostarty ogon uważany był za symbol słońca .
Czy wiecie, że największym przysmakiem żyjących na wolności Pawii są jadowite węże Kobry? W starożytności uważano, że Paw przeobraża jad węża w lśniące barwy swojego upierzenia. 
 
Wśród kolibrów, barwy błękitu występują dość często. Oto niektóre przykłady w postaci akwarelowych ilustracji.
 
koliber w locieKoliber w locie
 
Pozostając przy temacie egzotyki, nie może zabraknąć przedstawicieli Papug. Poniżej dwie Ary. Zwyczajna i Modroara. Ta druga niestety jest na skraju wyginięcie przez nieodpowiedzialne działania człowieka w lasach amazońskich.
 
papuga ara akwarelapapuga modroara akwarela
 
Pióra..piórka…prawdziwy skarb znaleziony w lesie to pióreczko sójki z jej skrzydła. Wiele piór z pozoru wyglądających na czarne w słońcu mienią się niebieskimi i fioletowymi barwami tak jak pióra kacze.
 
pióra w akwarelipióra w akwarelipióra w akwareli
 
Żołny to eksplozja koloru wśród naszych ptaków. Występują u nas skrajnie nielicznie i głównie na południu kraju. Jednak w ostatnich latach, przez ocieplenie klimatu zaczęło się to zmieniać. Przysmakiem żołn są pszczoły. Łowią je w locie wykonując przy tym efektowne ewolucje w powietrzu.
 
ptaki żołny w akwareliptaki żołny w akwareli
 
Czas na kwiaty, wśród nich niezapominajka i niebieska gipsówka. Niezapominajka to wspaniały prezent nie tylko dla miłośniczki kwiatów ale dla każdego komu chcemy dać do zrozumienia że stale gości w naszej pamięci, jak mama, babcia czy inna ukochana osoba.
 
kwiaty niezapominajki akwarelaniebieskie kwiaty akwarela
 
Na koniec lecące łabędzie nieme. Łabędzie są białe ale postanowiłam dodać je do dzisiejszej galerii ze względu na błękitne cienie jakie zastosowałam w ich przedstawieniu. Myślę, że dało to ciekawy i delikatny efekt.
 
łabędzie nieme w locie akwarela
Pozdrawiam serdecznie
Karolina Kijak

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl